Системи вентиляції та кондиціонування

Системи вентиляції та кондиціонування

Системи вентиляції та кондиціонування досить щільно увійшли не тільки у повсякденний ужиток, а й у промислових цілях. Так на підприємствах вже давно використовують, у різних цілях, промислові кондиціонери та системи вентиляції.

Вже важко уявити будинок чи офіс без кондиціонера. Кондиціонери бувають різних типів, віконні, спліт системи, підлогові та багато інших, але основна мета у всіх та сама – кондиціювання приміщення. Крім достатньо необхідної функції охолодження приміщення, кондиціонери мають дуже потрібну здатність очищувати та іонізувати повітря, що дуже сприятливо для нашого здоров'я.
Кондиціонер – це пристрій для підтримки оптимальних кліматичних умов у квартирах, будинках, офісах, автомобілях, а також для очищення повітря у приміщенні від небажаних частинок.


Історія

Термін "кондиціонер" було вперше використано в 1815 році, коли Янн Shabannes отримав британський патент на метод "кондиціювання повітря та регулювання температури в будинку та інших будівлях." Проте практична реалізація прийшла набагато пізніше. Хоча існує безліч незалежних творців машин для охолодження кондиціонер вважається винахідником Уілліс Перевізник (Вілліс Хавіланд Перевізника), яка в 1902 році розробила основні принципи сучасного кондиціювання повітря і створили перший у світі кондиціонер з кліматом функції контролю для друку Бруклін, Нью-Йорк Літографінг та видавництво).
Кондііонер, що працюють у космічному повітрі, званий Рамджет; на внутрішній рециркуляції повітря; На суміші внутрішніх та зовнішніх кондиціонування повітря з повітрям рециркуляції.


Пристрій кондиціонера

Основними вузлами будь-якого місцевого автономного кондиціонера (як і будь-якої холодильної установки) є:

  • * Компресор стискає операційного середовища - холодоагенту (фреону - зазвичай), і підтримує його рух по контуру охолодження.
  • * Конденсатор – радіатор розташований у зовнішньому блоці. Назва відображає процес, що відбувається в роботі кондиціонера - перехід фреону з газоподібної до рідкої фази (конденсація).
  • * Випарник - радіатор розташований у внутрішньому одиниці. У переході від випарника фреону в газоподібному рідкому (випаровуванні).
  • * ПР (терморегулірующій клапан), знижує тиск фреону у випарник.
  • * Вентилятори - потік повітря обдувающего випарника і конденсатора. Використовуються для інтенсивнішого тепла з навколишнього повітря.

Системи центрального комфортного та технологічного кондиціювання.

Для офісних, житлових будинків великої площі використовуються системи центрального кондиціювання. Системи центрального кондиціонування - комплекс обладнання, призначеного для підтримки кліматичних параметрів у приміщеннях всієї будівлі. Найпоширеніша схема центрального кондиціювання - чиллер + фанкойли + центральний кондиціонер.


Подача свіжого повітря та його обробка (очищення, нагрівання та зволоження в зимовий період, охолодження у літній період) проводиться за допомогою центрального кондиціонера, що складається з ряду секцій. Витрата повітря, що подається кондиціонером до приміщень, розраховується відповідно до вимог відповідних санітарних норм. Видалення теплонадлишків від обладнання, людей, сонячної радіації здійснюється за допомогою вентиляторних охолоджувачів – доводчиків (фанкойлів). Фанкойл за своїм пристроєм аналогічний внутрішньому блоку спліт-системи і може мати різні варіанти виконання: підлоговий, канальний, касетний і т.д., проте для охолодження повітря в ньому використовується не фреон, а холодна вода з температурою +7 - +12 °С . Вода для системи фанкойлів і охолоджувачів повітря центральних кондиціонерів охолоджується в холодильній машині - чиллері.


Таким чином, головна відмінність системи чиллер-фанкойл від фреонових систем полягає в наявності проміжного теплоносія - охолодженої води. Для нормального функціонування системи центрального кондиціювання необхідний комплекс допоміжного устаткування. Це насоси для забезпечення циркуляції охолодженої води, системи заповнення водою контуру холодопостачання, регулююча арматура, система контролю та керування. Весь комплекс допоміжного обладнання разом із чиллером називається холодильною станцією чи холодильним центром. Для розміщення обладнання холодильної станції потрібно окреме приміщення досить великої площі. Обслуговування системи центрального кондиціювання має проводити висококваліфікований персонал.

Капітальні витрати на постачання обладнання та монтаж також досить високі. Однак, при всіх видимих недоліках системи центрального кондиціювання мають ряд істотних переваг: обробка зовнішнього повітря в центральному кондиціонері дозволяє виключити з теплового балансу тепло, що вноситься в приміщення з припливним повітрям і встановлювати внутрішні блоки меншої потужності, ніж в системах з подачею повітря без попереднього охолодження; конструкція фанкойлів дозволяє використовувати їх з метою повітряного опалення приміщень у зимовий період; практично необмежена сумарна холодильна потужність дозволяє влаштовувати єдиний холодильний центр на кілька будівель, а змінна потужність холодильних машин дає можливість експлуатувати холодильний центр на малі навантаження в момент здачі частини приміщень в експлуатацію, збільшуючи надалі кількість внутрішніх блоків у міру забудови чи ремонту приміщень; довжина магістралей системи холодопостачання на відміну від фреонових систем залежить тільки від потужності встановлених насосів та відстань між внутрішнім блоком водяної системи та холодильним центром може бути на порядок більшою, ніж у фреонових систем між зовнішнім та внутрішнім блоками; система чиллер-фанкойли відрізняється високою гнучкістю в плані зміни конфігурації системи, так наприклад при зміні планування приміщень, ремонті або заміні фанкойлу, що вийшов з ладу, установці додаткового внутрішнього блоку, зупинки системи не потрібно, на відміну від фреонової системи.

Крім застосування систем кондиціювання для забезпечення комфортного перебування людей у будівлі, часто виникає необхідність у забезпеченні кліматичних параметрів у приміщеннях для безперебійної роботи складного технологічного обладнання зі значними тепловиділеннями (друкарні, приміщення обчислювальних центрів, серверні тощо), у таких випадках застосування систем централізованого холодопостачання часом буває єдиним можливим способом вирішення зазначених проблем.


Центральне холодопостачання торгових центрів.

Всім відомо, що у будь-якому сучасному супермаркеті чи торговому центрі використовується значна кількість холодильної техніки. Це холодильні камери, прилавки, вітрини для зберігання охолоджених напоїв та багато іншого. Нині дедалі більшого поширення набувають системи централізованого холодопостачання підприємств роздрібної торгівлі. У подібних системах, також як і в системах центрального кондиціонування використовується холодильний агрегат, проміжний охолоджуючий теплоносій, система циркуляції теплоносія, теплообмінники-повітроохолоджувачі. Відмінність систем зазначеного типу від систем кондиціонування полягає в різних температурних рівнях, конструктивному виконанні обладнання, застосуванні низькотемпературних сумішей як проміжний теплоносій.

Винесення компресорно-конденсаторного обладнання за межі торгового залу дає низку переваг у порівнянні з варіантом ом із використанням традиційних систем охолодження. Це зниження рівня шуму, зменшення габаритів обладнання, що встановлюється в приміщенні (як наслідок - збільшення корисної площі), а також значне скорочення теплоприток, що дозволяє значно знизити витрати на системи кондиціювання - як капітальні, так і енергетичні.

Помилки Замовника при покупці кліматичних систем

Цілком знайома ситуація і не лише у сфері систем вентиляції та кондиціювання. Ви оплатили встановлення системи вентиляції та (або) кондиціювання, а якість роботи залишає бажати кращого. Ви встигли перезнайомитися особисто з сервісним персоналом компанії, і добре, якщо це персонал тієї компанії, яка Вам цю систему встановлювала.


Чому так відбувається? Чому будівельники завжди утримують терміни?

Знайома ситуація? Спробуємо розібратися у витоках проблем, і у погляді працівника кліматичного бізнесу ніби з боку, з Вашого Замовника, з урахуванням українського менталітету.
Однією з найперших та початкових проблем завжди є проектні роботи. Проект - це початок початків будівництва. Що треба знати про проект?

Додати коментар

Залишити коментар

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Актуальні акції та знижки
Разом
Знижки до 10% на комплекс Альпініст + Установка!
Отримати знижку
Знижка
До 5% на заміну хладогену!
Отримати знижку
Актуально
Дизенфекція кондиціонера у подарунок до чистки!
Замовити Чистку
Залишіть заявку
на прорахунок вартості кондиціонера
Надсилаючи заявку Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних
Розрахуйте вартість кондиціонера Вашої мрії зараз!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами за кілька годин