Базове сервісне обслуговування

Базове сервісне обслуговування

Наша компанія у Львові виконує сервісне обслуговування кондиціонерів та спліт-систем будь-яких марок та типів. Ми готові провести як разові заходи щодо профілактики кліматичного обладнання, так і виконувати технічну перевірку на постійній основі.

Штат наших співробітників складається зі спеціалістів високої кваліфікації із солідним досвідом роботи у сервісному обслуговуванні кондиціонерів. Наші майстри добре знайомі з усіма моделями спліт-систем та іншої кліматичної техніки не тільки в теорії, а й на практиці. Крім того, бригади з обслуговування укомплектовані сучасним діагностичним обладнанням та спеціальними інструментами.

Чищення фільтрів кондиціонера

Підключення кондиціонера та Чищення  починається, перш за все, з фільтрів. Якщо інші вузли пристрою можуть не вимагати чищення за м'яких умов експлуатації та регулярного технічного обслуговування, то фільтри чистяться практично завжди. У повітрі обов'язково присутні забруднення, і завдання фільтрів – їх затримати.

У будь-якому агрегаті є фільтр грубої очистки, термін його служби необмежений. Це дрібнокомірчаста сітка з пластику (іноді металева) під лицьовою панеллю кондиціонера. Вона вловлює частки розміром понад 2 мкм. У простих моделях переплетення ниток плоске, у більш дорогих об'ємне – збільшується площа фільтрації, але чистити такий фільтр важче.

Існують кондиціонери з автоматичним очищенням фільтрів. Але покладатись виключно на автоматику не слід, для будь-яких моделей рекомендується з технічним обслуговуванням не відкладати. При появі з кондиціонера неприємного запаху (гнильного, запліснявілого) чищення потрібно негайно. Крім механічної очистки спеціальними інструментами, майстер обробляє фільтр розчинами антисептиків, що пригнічують зростання мікроорганізмів.

Фільтри тонкого очищення бувають різних типів. Деякі служать необмежено (електростатичні, цеолітні), інші потребують регулярної заміни (антибактеріальні).

Чищення дренажу

Через дренаж відводиться з внутрішнього блоку конденсат, що утворюється в системі. Стік може вести у каналізацію чи на вулицю. У воді неминуче виникають забруднення. Влітку трубка може закупорюватися пилом, узимку – шматочками льоду.

Обслуговування кондиціонерів - процес чищення та промивання дренажної системи

Засмічення дренажу легко помітити - рідина виливається в приміщення, що кондиціонується. Однак при техобслуговуванні обов'язково слід очистити дренажну систему від усіх забруднень та переконатися у її справності до наступної перевірки.

У найпростішому випадку дренаж очищається шляхом промивання без від'єднання. Для цього застосовується рідина з речовинами, які розчиняють жир. Їхній підбір краще доручити фахівцю, щоб не викликати корозію дренажу.

Промивання з від'єднанням дренажної трубки проводиться при суттєвих забрудненнях і ефективніше. Разом із промиванням виконується і продування трубопроводу. Найбільш ретельне чищення виконується з розбиранням внутрішнього блоку, дренажний шланг добре промивається і продувається по всій довжині. Крім трубки дренажу, необхідно чистити дренажний піддон, в якому спочатку і накопичуються забруднення.

Прохідність дренажу – важливий чинник успішної роботи кондиціонера.


Навіщо потрібне чищення теплообмінника кондиціонера?

Очищати теплообмінник внутрішнього блоку кондиціонера слід щорічно.
Краще робити це за планового техобслуговування пристрою, до початку чергового сезону. Процедура, начебто, легка, але потребує великої обережності. Незграбними рухами можна пошкодити руки або решітки теплообмінника. Чисткою має займатися майстер досить високої кваліфікації, з допуском до проведення робіт. Саме такі співробітники працюють у компанії "Конд-Сервіс".

Для очищення теплообмінника його передні грати відкриваються і знімаються.
У системах з подвійним очищенням повітря також знімається фільтр. Ребра теплообмінника очищаються пилососом, пензлем з довгим ворсом до досягнення необхідного ефекту. При сильному забрудненні радіатора потрібне парове чищення із застосуванням спецобладнання. Розташування та конфігурація теплообмінника різняться у різних моделях кондиціонерів. Бажано, щоб майстер мав досвід роботи з виробами цього виробника. Звичайно, роботи з очищення проводяться при вимкненому пристрої. Слід нагадати, що при поломці кондиціонера гарантія втрачається, якщо він виявляється сильно забрудненим. Чищення теплообмінника – обов'язкова регулярна процедура.
Навіщо потрібне чищення корпусів внутрішнього та зовнішнього блоків кондиціонера?
Зовнішні блоки кондиціонерів забруднюються більше за внутрішні, оскільки знаходяться на курній вулиці. Але через їхнє розташування очищення становить деяку складність. Очищення внутрішнього та зовнішнього блоку виконується щонайменше щорічно, краще при плановому техобслуговуванні кондиціонера.

Чищення корпусів блоків кондиціонера

Основну частину забруднень із зовнішнього блоку можна прибрати пилососом, з достатньою потужністю, щоб витягувати щільно налиплий пил, тополиний пух, рослинний пилок та інше сміття. Листя, гілки, пір'я та інші великі предмети, що потрапили під пластини, слід прибрати вручну. Після первісної обробки пилососом майстер продовжує чищення, застосовуючи м'яку щітку. Лопаті вентилятора протираються чистою вологою тканиною. Процедура потребує обережності, випадково можна зашкодити електричним контактам.

Від чистоти блоків залежить ефективність роботи кондиціонера. Їхнє сильне забруднення може стати причиною поломок, і гарантія виробника буде втрачена за неналежних умов експлуатації. Шар бруду зменшує теплообмін, веде до перегріву радіаторів, підвищеного споживання енергії, передчасного зношування кондиціонера. З чищенням корпусів краще не затягувати.


Дозаправка кондиціонера фреоном

При зменшенні в системі тиску холодоагенту (фреону) нижче допустимих значень потрібно провести дозаправку. При мінімальному витоку за тривалий термін (у дешевих кондиціонерах втрачається 5-10% на рік), він може пояснюватися випадковими факторами та особливостями експлуатації.

При суттєвій чи швидкій втраті холодоагенту потрібно виявити та усунути причини витоку, можливо, відбулося порушення герметичності магістралі або механічне пошкодження. І лише після приведення системи на повну справність виконується дозаправка фреоном. Робота з фреоном потребує професіоналізму та спецобладнання. Лише досвідчений майстер може якісно заправити холодоагент та виправити виявлені недоліки. Відкладати дозаправку не варто. При малій кількості фреону компресор працює з перевантаженнями, швидко зношується.

Запідозрити надмірну втрату фреону можна за обмерзанням вентилів зовнішнього блоку кондиціонера, появою олії на трубах, різною температурою на поверхні випарника.

❄👉 Детальніше про заправку фреоном

Однокомпонентний холодоагент заправляється у будь-яких кількостях, навіть якщо в системі він ще залишається. Багатокомпонентний вимагає попереднього випуску холодоагенту, що залишився, і заправляється тільки в повному обсязі.

Додати коментар

Залишити коментар

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Актуальні акції та знижки
Разом
Знижки до 10% на комплекс Альпініст + Установка!
Отримати знижку
Знижка
До 5% на заміну хладогену!
Отримати знижку
Актуально
Дизенфекція кондиціонера у подарунок до чистки!
Замовити Чистку
Залишіть заявку
на прорахунок вартості кондиціонера
Надсилаючи заявку Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних
Розрахуйте вартість кондиціонера Вашої мрії зараз!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами за кілька годин