Заправка кондиціонера фреоном: докладний опис процедури

Заправка кондиціонера фреоном: докладний опис процедури

Загальний процес займе приблизно 30-40 хвилин, але перед початком заправки кондиціонера обов'язково необхідно створити вакуум, попередньо відкривши крани в ньому і викачавши все повітря та інші гази, використовуючи манометричну станцію. Після її підключення, необхідно їй дати попрацювати приблизно 30 хвилин, щоб прибрати всю вологу, що містить всередині, так як її наявність дає невірні показники тиску.

Як тільки вакуум створений, потрібно визначитися з тим, скільки потрібно закачати фреону. У всіх кондиціонерів зверху на корпусі завод-виробник завжди вказує таку інформацію або її можна знайти в технічній документації, що додається. Потрібно суворо дотримуватися викладених у ній порад щодо утримання та експлуатації.

Готовий фреон продається в невеликих балонах, запакованих у картонну коробку.

Останні можна не викидати, тому що є гарною підставкою для балона. Для точного визначення кількості фреону, що заправляється, потрібно використовувати підлогові або інші ваги. Після цього підключаємо ємність до манометричної станції і перевертаємо балон штуцером вниз, щоб забезпечити заправкою вакууму не газом, а самою рідиною.

Враховуючи, що вага ємності разом з рідиною, що заморожує, становить приблизно 16 кілограм, а для кондиціонера потрібно всього лише 1 кілограм, спостерігаючи за вагами чекаємо, коли вони покажуть 15 кг. Якщо в кондиціонері встановлений новий компресор, тоді використовуємо лише 900-800 грам фреону, тому що при великій кількості почне обмерзати газова труба, роблячи роботу пристрою неправильною. Як тільки 1 кг рідини влити, кондиціонер потрібно включити.

Нині чимало квартир та офісів у місті Львів встановлюють кондиціонери, які підтримують комфортну температуру у приміщенні. Основна частина цього обладнання – фреон, який циркулює замкнутим колектором.


Саме фреон виділяє необхідний холод. Але, як і будь-яка інша техніка, кондиціонери періодично потребують технічного втручання, особливо це стосується заправки фреоном. Ви можете замовити ремонт кондиціонерів в місті Львів та Львіввській області, а також спробувати самостійно подолати цю проблему.

Правила заправлення кондиціонера фреоном

Важливо пам'ятати, що є три основні випадки, коли кондиціонер потребує заправки. Це процес монтажу, переустановка пристрою, витік фреону. Заправка фреоном при установці не потребує більшість віконних кондиціонерів. Вони виробники вже спочатку закачують газ у зовнішній блок.

 

Для того, щоб розпочати заправку фреоном, слід придбати деякі інструменти, які стануть у нагоді в роботі. Їхня покупка може коштувати чималу суму, а тому достатньо обмежитися орендою.

Для ремонту знадобляться:

  • колектор манометричний та шланги;
  • вакуумний насос;
  • підлогові ваги.
  • Щоб не помилитися з вибором фреону, скористайтесь інструкцією до охолоджувача або вивчіть заводський шильдик на зовнішньому
  • блоці кондиціонера.

Етапи заправки
Початківцям варто скористатися способом заправки, який передбачає звільнення кондиціонера від старого газу та повне заправлення новим. Це допоможе уникнути помилок у заправці, оскільки тільки досвідчений майстер може точно визначити скільки фреону необхідно додати до залишку.

Бажано, щоб перед заправкою спліт-система пройшла опресування азотом, що допоможе усунути причину втрати фреону.

Перший етап роботи – позбутися старого газу. Для цього потрібно відкрутити трубку кондиціонера, дозволивши старому хладону розчинитись в атмосфері. Не можна робити різких рухів – краще, щоб газ виходив повільно, інакше можна зашкодити олії в кондиціонері.

Після закриття кранів до золотника приєднується один із шлангів манометричної станції. Інший шланг підключіть до насоса та відкрийте вентилі. На вакуумі стрілка виявляється на рівні -1. Потім шланг із насоса перемикається на балон із фреоном, а лівий кран колектора закривається.

У цей момент виконується заправлення газом. Дуже зручно спостерігати за виходом газу, встановивши балон на ваги. Коли заправка завершена, обидва вентилі перекриваються, а від золотника від'єднується шланг.

Заправка фреоном не така проста, проте при дотриманні послідовності дій і уважному підході ремонт кондиціонера буде завершено успішно, а охолоджувач послужить вам ще багато років.

Додати коментар

Залишити коментар

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Актуальні акції та знижки
Разом
Знижки до 10% на комплекс Альпініст + Установка!
Отримати знижку
Знижка
До 5% на заміну хладогену!
Отримати знижку
Актуально
Дизенфекція кондиціонера у подарунок до чистки!
Замовити Чистку
Залишіть заявку
на прорахунок вартості кондиціонера
Надсилаючи заявку Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних
Розрахуйте вартість кондиціонера Вашої мрії зараз!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами за кілька годин