Проектні роботи при будівництві великого об'єкта

Проектні роботи при будівництві великого об'єкта

Розглянемо ситуацію проектних робіт. Іноді при будівництві великого об'єкта логічним як би здається замовлення проекту в проектному інституті на всі види будівельних робіт, так би мовити «оптом». На жаль, у проектних інститутах працює мало фахівців, які досить добре знайомі з новітніми кліматичними системами, які вміють їх правильно проектувати.


Низька ціна проекту, зручність «все в одному» не є гарантією, що результатом проекту буде гарна та правильна якість інженерної системи. Дуже часто робиться два проекти, один для отримання дозволу на будівництво об'єкта, а потім вже саме той, за яким монтуватиметься система. Проектні інститути часто нагадують «уламки радянської доби», проектні роботи можуть затягнути на тривалий термін.


Саме на початку проектних робіт закладається величина капітальних витрат і все залежить від Вашого технічного завдання на кліматичні системи.

Спочатку варто визначитися з якою метою Вам потрібна вентиляція!

Якщо вентиляція будь-якого об'єкта будівництва Вам потрібна для отримання дозволів на роботу такого об'єкта в державних органах, то інженерне рішення має просто відповідати БНіП (будівельні норми та правила). Дані документи не ідеальні та мають багато недоробок, завдяки яким Ви можете суттєво заощадити свої «кровні» кошти.
Інше питання, якщо вентиляція або кондиціювання повітря Вам саме НЕОБХІДНО! Потрібно для забезпечення комфортних умов повітря. Для того щоб влітку було прохолодно, а взимку постійно надходило підігріте свіже повітря, щоб вентиляція Вашого виробництва працювала саме так, як потрібно! Вимоги до обладнання, технічного рішення значно відрізнятимуться від першого варіанту, коли Вам просто необхідні «папір» і «вентиляція відповідає нормі».
Не полінуйтеся, дізнайтеся, які нормативні документи для Вашого об'єкта використовуються при проектуванні Вашого будівництва. Прочитайте їх! Повірте, що, будучи трохи технічно підкованим, зовсім небагато, Ви можете заощадити свої кошти, добре заощадити.

Чомусь Замовник завжди хоче, щоб одна компанія і проектувала, і постачала обладнання, і монтувала та виконувала пуско-налагоджувальні роботи. Зрозуміло, чому, відповідальність за все несе одна компанія, з однією компанією працювати простіше. Але в даному випадку, створення інженерної системи вентиляції та кондиціювання, логічним буде, якщо проектні роботи Вам виконає компанія, яка не монтуватиме. Чому?

Незалежний проектант, який одержав чітке технічне завдання, працює під Вас, нікого не лобіює. Він виконує свою роботу, і йому абсолютно байдуже, якого класу за вартістю обладнання буде у Вас встановлено.

Наведемо приклад роботи, яку виконує проектант.

1-й етап - про проект ТЕО (техніко-економічне обгрунтування). На цій стадії проектування за укрупненими показниками роблять вибір і техніко-економічне обґрунтування типу системи, визначають технічні площі для встановлення цього обладнання, а також визначення в першому наближенні її основних характеристик: продуктивності повітря, холоду та тепла, типу та числа центральних або автономних кондиціонерів , їх розташування, типу та витрати тепло та холодоносіїв, типу та числа холодильних машин, насосів, встановленої потужності електрообладнання, маси системи. При цьому встановлюють попередню вартість системи!


2-й етап – робочий проект розробляється на підставі будівельних планувань, теплотехнічних характеристик будівельних конструкцій та технологічного (докладного зі специфікацією) завдання. Розраховують тепловлаговиділення і на його підставі розрахунок повітрообміну для кожного приміщення, що забезпечує необхідні параметри. Підбирають обладнання (з визначенням усіх його характеристик), що забезпечує необхідний повітрообмін та втрати напору в мережі. Остаточно обирають тип і принципову схему системи та визначають її характеристики, кількість розподільників повітря і т. д.

Незалежна проектна організація виконає саме те, за що отримала Ваші гроші – виконає ТЕО, ви при цьому буДіти знатимуть попередню вартість системи, вона відрізнятиметься від реальної але максимум на 20 %.
Звичайно, є проектні організації із лобіюванням якихось виробників. Чітко, спочатку дайте зрозуміти при замовленні проекту, що з вибором виробника Ви цілком зможете справитися. Підсумком проекту у специфікації будуть типи обладнання з необхідними характеристиками обладнання. Повірте, що їх буде цілком достатньо для самостійного вибору виробника.


Додати коментар

Залишити коментар

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Актуальні акції та знижки
Разом
Знижки до 10% на комплекс Альпініст + Установка!
Отримати знижку
Знижка
До 5% на заміну хладогену!
Отримати знижку
Актуально
Дизенфекція кондиціонера у подарунок до чистки!
Замовити Чистку
Залишіть заявку
на прорахунок вартості кондиціонера
Надсилаючи заявку Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних
Розрахуйте вартість кондиціонера Вашої мрії зараз!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами за кілька годин