FaQ - №1

FaQ - №1

Чому потрібно звертатися до фахівців? У домашніх умовах власники кондиціонерів зможуть впоратися із забрудненнями знімних фільтрів, ґрат. Також прочищення необхідне внутрішньому блоку - пил, що забився, завадить справній роботі, приведе до перегріву, поломки приладу. Розібрати самостійно внутрішні частини не рекомендовано, тому що для роботи потрібний досвід, наявність спеціального інструменту.

Самостійне розбирання блоку - ризик, що призводить до капітальної поломки та повного виходу пристрою з ладу без можливості відновлення.

Чищення спліт-системи – завдання спеціалістів нашої компанії.

Майстри дбайливо та оперативно очистять пристрій, проведуть обробку антибактеріальним складом. Після професійного очищення кондиціонер радуватиме привабливим зовнішнім виглядом та справною роботою.
Навіщо потрібна профілактика? Профілактичне обслуговування суттєво продовжить термін служби кондиціонера, покращить працездатність. Комплексні роботи спрямовані на перевірку системи, виявлення неполадок та прочищення вузлів, фільтраційної та дренажної системи. Також може проводитись дрібний ремонт без заміни силових вузлів. Профілактика може бути потрібна при реконсервації пристрою після зими або при консервації кондиціонера восени.

Якщо не робити профілактики, чим це загрожує?

Якщо не проводити профілактики, можна зіткнутися з великою поломкою або негативними моментами - протікання конденсату, появи неприємного запаху, погіршення робочих показників. Наші майстри проводять комплексні профілактичні роботи, які покращать стан техніки, позбавлять власників необхідності дорогого ремонту.
Як часто потрібно робити профілактику? Більшість власників кондиціонерів замислюються про профілактику або сервісне обслуговування, коли погіршуються робочі показники техніки. З'являється неприємний запах, витік конденсату чи перебої у роботі, кондиціонер не виконує завдання, не охолоджує. Профілактику кондиціонера проводять згідно з інструкцією виробника, але не рідше ніж один раз на рік.

Який кондиціонер підібрати для дому?

Сьогодні кондиціонер будинку - це звичайна справа, їх існує безліч модифікацій на будь-який смак та гаманець. Головне завдання зробити правильний вибір при покупці, для цього розберемо докладніше, які фактори повинні бути визначальними при виборі спліт-системи або кондиціонера додому.

Як встановити кондиціонера на балконі? Плюси та мінуси

Плюси:

 • Блок не завдаватиме незручностей вашим сусідам;
 • Він буде захищений від пошкоджень, опадів та сонячних променів;
 • Завдяки зручному доступу можна буде виконувати ремонт та очищення без труднощів;
 • Магістраль буде коротшою;
 • Монтаж обійдеться дешевше, тому що не знадобляться висотні роботи.

Але на  заскленому балконі установка можлива, але не бажана;
Потрібно знайти місце, де циркуляція повітря не буде утруднена;
Відстань до стелі не повинна бути менше 10 сантиметрів, до підлоги не менше 30см.

Плюси та мінуси установки мультиспліт-системи? Плюси та мінуси

Плюси:
1. При установці зовні будівлі потрібно знайти місце тільки для одного модуля.

2.  Внутрішніх блоків можна встановити 2 і більше.

3.  Під час роботи техніка не видає звуків.

4. Окремі кімнати в будинку чи квартирі ефективно охолоджуються.

Мінуси:
1. Оскільки при встановленні часто виникають складності, необхідно викликати для цього фахівців.

2. При поломці зовнішньої частини перестає функціонувати вся система кондиціювання.

3.  Всі внутрішні блоки працюватимуть однаково. У різних кімнатах не буде можливості вибрати різну температуру.

4. Висока вартість установки. Зі встановленого зовнішнього блоку необхідно прокласти трасу до кімнат. Це коштує дорожче в порівнянні з монтажем звичайного кондиціонера.


Якщо з кондиціонера дме гарячий потік повітря, це може свідчити про такі проблеми:

 • неправильно запрограмовано модуль керування. Перевірте виставлений режим та задану температуру, уважно вивчіть інструкцію з налаштування;
 • недостатньо холодоагенту. Система може втратити фреон у разі протікання або випаровування. Компресор перестає охолоджуватись сам і подає через систему в приміщення тепле повітря. Необхідно вимкнути обладнання та викликати майстра для дозаправки;
  компресор вийшов із ладу. Це один із найдорожчих «сюрпризів». Виконуються роботи лише висококваліфікованими фахівцями, при можливості проводиться ремонт, інакше модуль потрібно міняти;
 • недостатня напруга у мережі. Якщо цей показник є недостатнім, компресору не вистачить потужності для запуску. Виміряйте напругу в розетці;
 • забруднення. Для обдування необхідно достатньо повітря, якщо фільтр та теплообмінник забитий, його недостатньо. Це також ще одна причина виходу з ладу компресора, адже ремонт його обійдеться від 30 до 50% вартості обладнання.


Щоб не стикатися з такими проблемами, викликайте майстра для діагностики та очищення кондиціонера щонайменше один раз на рік.
Якщо ваш кондиціонер включений, виставлений правильно режим роботи, але повітряний потік відсутня, необхідна термінова допомога. Перше, що потрібно зробити - повністю відключити прилад і викликати майстра.

Причини можуть полягати в наступному:

 1. вийшла з ладу плата управління;
 2. поломка двигуна вентилятора внутрішнього блоку

Що робити, якщо жалюзі кондиціонера не рухаються?

Насамперед спробуйте вимкнути і знову включити прилад. Якщо в роботі жалюзі нічого не змінилося, спробуйте зняти сітчасті фільтри та перевірити їх стан. Робити це слід дуже акуратно, адже можна зламати заглушку, а це виправити набагато важче. Якщо жалюзі забруднена, вони могли «закиснути» і щоб усунути несправність, досить добре їх промити. Це слід робити теплою водою.

Якщо несправна плата керування, її потрібно знімати та ремонтувати або проводити заміну модуля. Те саме стосується і поломки мотора.

Наш сервісний центр має власний запас запасних деталей, тому ми оперативно зробимо ремонт і повернемо комфорт у ваш будинок.

В кондиціонері з'явився неприємний запах?

Однією з ознак некоректної роботи кондиціонера є поява після включення неприємного запаху.

Причин його появи може бути кілька:

 • поява у вентиляційних ходах плісняви ​​та грибків;
 • забруднення повітряних фільтрів, там може збиратися не тільки пил і волога, але навіть з комфортом почуватися пилові кліщі;
 • Хімічний запах утворюється під час витоку фреону.


Іноді (особливо у старих будинках) запах може потрапляти у приміщення із загальної системи вентиляції.

Як усунути сторонні «аромати»
Деякі проблеми ви можете виправити самостійно, але, якщо ви не сильно добре знаєтеся на такій техніці, покличте краще майстра, адже кліматичне обладнання досить дороге. Фахівці проводять такі маніпуляції:

 • проводять очищення та дезінфекцію внутрішнього блоку;
 • очищають, у деяких випадках проводять заміну дренажного шланга. Використовуються спеціальні засоби;
 • чистять/змінюють фільтри.

Щоб надалі уникнути неприємних ситуацій, проводіть профілактичну діагностику та чищення кондиціонера щонайменше один раз на рік.

Причини шуму внутрішнього блоку

Зовнішній блок розташований у безпосередній близькості, тому виникнення неполадок ви почуєте одразу. Це може бути:

 • відсутність або знос віброгасних прокладок;
 • зіткнення болтів кріплення з арматурним поясом стіни;

Кондиціонер булькає у вимкненому стані?

Найчастіше булькаючі звуки виникають у зимовий час, коли система працює в режимі обігріву, але іноді вони виникають навіть коли пристрій вимкнено. Це свідчить про некоректну роботу системи дренажу, наявність повітряних кульок у системі охолодження.

Позбавляємося проблеми
Якщо булькання виникає, коли включений прилад і триває нетривалий час (від 5 до 10 хв.) можна вважати це нормою. Коли система повністю вимкнена, а звук є, а якщо на вулиці сильний вітер ще й посилюється, це свідчить про порушення під час проведення монтажних робіт.

Порушене розміщення дренажних трубок легко виправити, змінивши їхній кут нахилу (правильно, якщо кут вигину не перевищує 90 гр.). Тоді вся волога буде легко виводитися з кондиціонера і дратівливі звуки припиняться.

Друга причина – порушення фреонового контуру. Холодоагент закачується у вигляді рідини і при вступі до зовнішнього блоку може виникати булькання. Це ж відбувається при витоку холодоагенту, тоді просто потрібно зробити дозаправлення. Важливо провірити систему на наявність мікротріщин, через які в мідні трубки потрапляє повітря і вода.

Якщо відведення дренажної системи виходить у каналізацію, необхідно встановити сифон.


Кондиціонер гуде, коли вимкнений?

Ваш улюблений кондиціонер вірою і правдою служить вам вдень і дратує вночі гудінням? Це можна припинити повним відключенням електроприладу від мережі, а причина полягає у трансформаторі. Навіть у вимкненому стані він продовжує перетворювати напругу на більш слабку, яка і сприймає плату управління. Цьому часто схильні до бюджетних моделей, але часом і техніка люкс класу може гудіти.

Заміна цієї деталі на нову коштує недорого, тому проблема вирішується досить просто.

Якщо кондиціонер працював абсолютно безшумно, а згодом з'явився шум, можлива причина – пошкодження чи зношування обмотки. Якщо ви не хочете міняти оригінальну модель, її можна відремонтувати, але робити це має досвідчений фахівець.

Гул може виникнути і через неправильне кріплення трансформатора в корпусі. Потрібно підтягнути підшипники, підкласти прокладки з гуми (товщина від 2 до 4мм).


Чому кондиціонер шипить і як це усунути?

Якщо при включенні лунає шипіння, це свідчить про те, що холодоагент щось заважає вільно циркулювати по трубах:

 • трубки забиті пилом;
 • протікання фреону;

Радимо не намагатися самостійно впоратися із завданням, якщо ви не ідеально знаєте пристрій. Намагаючись вийняти трубки, можна пошкодити їх або вузли, що знаходяться поруч. Якщо засмічення досить серйозне, трубки продувають під тиском або чистять дротом і промивають.

Якщо шипить холодоагент, спочатку потрібно виявити місце його витоку. Мікротріщини запаюють, при сильному пошкодженні трубку слід замінити. Після цього майстер вимірює тиск у системі та за необхідності проводить дозаправку.
Шумить зовнішній блок? Зовнішній блок кондиціонера не працює безшумно, особливо це стосується бюджетних моделей, але іноді звук посилюється, а ви цього навіть не помічаєте. Посилення шуму може повідомляти про серйозну проблему, тож звертайте увагу на цей аспект.

Додати коментар

Залишити коментар

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Актуальні акції та знижки
Разом
Знижки до 10% на комплекс Альпініст + Установка!
Отримати знижку
Знижка
До 5% на заміну хладогену!
Отримати знижку
Актуально
Дизенфекція кондиціонера у подарунок до чистки!
Замовити Чистку
Залишіть заявку
на прорахунок вартості кондиціонера
Надсилаючи заявку Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних
Розрахуйте вартість кондиціонера Вашої мрії зараз!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами за кілька годин