Проблеми з Кондиціонером №2

Проблеми з Кондиціонером №2

Продовжуємо серію відповідей на проблеми які можуть виникнути в процесі роботи кондиціонера. Наші майстри у Львові допоможуть Вам їх  вирішити.

Чому кондиціонер сильно шумить і що робити?

Причин появи сторонніх шумів багато, давайте розглянемо найпоширеніші причини:

 • забруднення. До блоку потрапляє пил, листя, жучки. Очищення можна провести самостійно, достатньо зняти корпус та змісти сміття, а радіатор промити водою. Але якщо блок розташований високо або ви помітили пошкодження проводів, ізоляцію, що відшарувалася, краще викликати майстра;
 • шумить, тріщить крильчатка вентилятора. Швидше за все, це механічне пошкодження або проблема в підшипнику. Необхідно замінити його та пошкоджену деталь вентилятора;
 • коли прилад працює на обігрів, шум може виникати через утворення льоду. Варто вимкнути кондиціонер, дати зледеніння розтанути і встановити новий температурний режим (на 1-3 градуси нижче);
 • якщо шум виникає через значну різницю температур всередині приміщення та вулиці, так само зменшіть даний показник, утеплити блок.
 • Зовнішній блок має бути добре закріплений. Зверніть увагу на стан кронштейнів та прокладок, останні слід періодично змінювати, оскільки вони тверднуть і внаслідок цього розсипаються.
  Гумить

Шумить компресор?

Шум при включенні кондиціонера може бути сигналом виникнення серйозної проблеми. Це може відбуватися і при тривалому простої обладнання, і при активній експлуатації. Головним джерелом шуму є компресор. Бувають ситуації, коли компресор гуде, як працює, але фреон не закачує.

Причини виникнення несправностей
Для того щоб уникнути проблем, необхідно проводити своєчасне сервісне обслуговування техніки, яке включає чищення та діагностику обладнання. У деяких випадках власників лякає шипіння при включенні, але це природні звуки.

Однією з причин гулу компресора може бути низька напруга в мережі, що не дає механізму запуститися. Якщо мультиметр показує нормальну напругу, а компресор далі гуде, корпус холодний, отже, причина в іншому.

Поширені також інші причини:

 • забруднений змійовик, тому гаряче повітря погано відводиться, а компресор перегрівається;
 • всмоктувальні трубки забиті. Механізм не охолоджується належним чином, шумить;
 • зниження рівня фреону;
 • недостатньо мастильного матеріалу.

Потрібно періодично перевіряти його рівень, адже відсутність може призвести до того, що компресор згорить, а заміна його коштує недешево.
Кондиціонер довго включається? Ваш кондиціонер прослужить безвідмовно тривалий час, якщо дотримані основні правила: він правильно обраний і встановлений, експлуатується правильно і вчасно проводиться діагностика та чищення системи.


Причини затримки під час запуску

Затримка може бути регламентована та складати від 3 до 6 хвилин. Якщо затримка триває довше або регулярно повторюється, це може бути свідченням:

 • невідповідність виставленого температурного режиму. Достатньо просто змінити цей параметр;
  поломка термістора (розморожування, нагнітання, конденсатора). Необхідно їх перевірити та переконається в наявності контакту з платою управління;
 • якщо трифазовий компресор може спрацьовувати захист при перепадах напруги;
 • несправний пусковий конденсатор. Він потребує заміни;
 • якщо кондиціонер довго запускається, можливо, рідкий холодоагент залив картер компресора;
  несправний пульт керування.


З'ясувати причину та виправити поломку може лише справжній фахівець. Звертайтеся в сервісний центр і не забувайте, щоб кліматичне обладнання служило довго, необхідно його обслуговувати і проводити періодичне чищення всіх блоків системи.

Не реагує на пульт кондиціонера?

Ви взяли в руки пульт, але кондиціонер ніяк не реагує на команди? Перше, що потрібно зробити – переконатися, чи працює обладнання взагалі. Перевірте, чи є електрика, чи підключений прилад до джерела живлення, спробуйте увімкнути систему кнопкою запуску на корпусі.

Перевірка роботи пульта. Це можна зробити за допомогою камери мобільного телефону, вона покаже чи є інфрачервоне випромінювання. Якщо пульт не подає сигнал – можливо, слід просто замінити батарейки. А от якщо дистанційна система гаразд, а не реагує кондиціонер, це вже складніше.

Якщо обладнання вмикається кнопкою, але не реагує на натискання на пульт, швидше за все проблема криється у фотоприймачі. Можливі несправності:

 • вийшов з ладу фотоприймач. Він складається з датчика і мікросхеми, якщо одна із складових не працює, сигнал з пульта не приймається і не надходить на плату. Тут допоможе перепаювання та заміна радіоелемента, що вийшов з ладу, в деяких випадках необхідна заміна всього модуля;
 • обрив проводки. Фотоприймач та плата з'єднані проводами. Внаслідок тривалої експлуатації або механічного пошкодження провід може бути пошкоджений. Потрібно знайти місце пориву, відновити цілісність. Якщо шлейф сильно пошкоджений або зношений, рекомендується замінити його.
Відсутність реакції спліт-системи на команди пульта не відноситься до потенційно небезпечних для техніки, але доставить явні незручності і дискомфорт.

Кондиціонер не включається?

Багато користувачів у Львові та Львівській області стикаються з неприємною проблемою - кліматичне обладнання не включається.

Цьому може бути кілька причин:

 • відсутність живлення у мережі або несправна розетка;
 • вийшла з ладу плата управління;
 • розрив проводів на міжблочному зв'язку;
 • поламаний пульт або модуль прийому сигналів;
 • обладнання у режимі «захист».

Насамперед, перевірте, чи є електрика в будинку. Якщо все нормально, варто переконатися, що розетка справна, у цьому допоможе індикаторна викрутка. Коли в розетці живлення все нормально, прикладіть мультиметр до клем внутрішнього або зовнішнього блоку кондиціонера. Якщо немає напруги, значить пошкодився кабель живлення, він потребує заміни.

У випадку, коли з живленням все нормально, потрібно шукати причину в кондиціонері або пульті управління. Пульти бувають дистанційні, настінні, дротового та бездротового типу. Перевірити роботу пульта не складно, подивіться чи горить інфрачервона лампочка або жк дисплей. Якщо з сигналом все нормально, то проблема з приймальною платою. Це може бути обрив шлейфу, дроту, вихід з ладу мікросхеми чи іншого радіоелемента.

Якщо кондиціонер запускається в роботу, але відразу вимикається, спрацьовує захист.

На панелі блимають лампочки, дисплей видає помилку (Err 02, E2, A5 тощо), при натисканні на пульт звучить різкий сигнал – це ознака того, що кондиціонер у захисному режимі.

Причин може бути кілька від перегріву компресора до перевищення напруги в мережі. Спробуйте увімкнути обладнання через деякий час. Якщо це не допомогло – викликайте майстра.
Помилка на табло? Насправді в кондиціонерах все продумано, їх внутрішні блоки можуть не тільки діагностувати та виводити на табло код помилки, а й усувати самостійно деякі з них. У документах та інструкції з експлуатації, швидше за все, наведено таблицю кодів.

Вони різні для моделей, тому немає сенсу перераховувати все, але умовно їх можна поділити на дві основні категорії: ті, що не сигналізують про дефект або поломку кондиціонера і повідомляють про несправність приладу.


Коли потрібно викликати майстрів?

Звичайно, якщо з кондиціонера лунають сторонні звуки, запахи, постійно вискакує помилка, а ви не можете зрозуміти, що це означає, зателефонуйте до сервісного центру. Простіше викликати майстра для діагностики, ніж потім оплачувати дорогий ремонт.

Якщо ж на табло показані такі помилки, одразу відключіть прилад від мережі та дзвоніть фахівцям:

 • сигнали з пульта не викликають жодної реакції;
 • постійно спрацьовує запобіжник;
 • наявність сторонніх предметів або води в одному з блоків;
 • тече вода із внутрішнього блоку;
 • перегрів двигуна, який часто повторюється;
 • виникнення проблем з холодильним контуром та ін.

Дуже важливо розуміти, що система самодіагностики у сучасній техніці досить розвинена. Прилад сам себе захищає і говорить вам про проблему, але важливо розпізнати код помилки, розуміти, про що кричить ваш кондиціонер.

Запишіть код і повідомте його оператору сервісного центру, можливо майстер і не знадобитися, а прилад просто хоче відпочити.
Сам вимикається? Коли на вулиці спека, дуже хочеться поринути у прохолоду рідного дому. Але іноді виникає несподівана проблема: після включення кондиціонер сам вимикається. Це може відбуватися відразу чи згодом.

Вимкнення кондиціонера відразу після включення!

Якщо після запуску, техніка вимикається, це може бути сигналом досить серйозних проблем:

 • вийшов із стоячи датчик температур або датчик теплообмінника;
 • несправний вентилятор внутрішнього блоку;
 • згоріла плата управління;
 • потрібна заміна пускового конденсатора.

Визначити та усунути несправність зможе лише майстер.

Вимикається прилад через 10 хвилин

Пояснень такої поведінки приладу може бути:

 • неправильно виставлено налаштування. Якщо температурний режим встановлений некоректно, а прилад вирішив, що із завданням він уже впорався;
 • перегрівається компресор. Це може бути через засмічення трубок або радіатора;
 • вийшов з ладу вентилятор охолодження вуличного блоку;
 • занадто багато холодоагенту, таке відбувається при непрофесійній заправці системи;
  сталася поломка плати управління.

Якщо ви перевірили, температура виставлена ​​правильно, але кондиціонер не запускаєте, телефонуйте до сервісного центру. Як у лікаря одна із заповідей «не нашкодь», так і самостійні спроби ремонту можуть призвести до серйозних наслідків.


Чи не працює зовнішній блок?

Якщо вийшов з ладу зовнішній блок, це можна пояснити такими причинами:

 • заклинило компресор;
 • не надходить електроживлення;
 • кондиціонер немає зимового комплекту.

Іноді причина досить банальна – до блоку потрапив сторонній предмет, який блокує роботу або блок забитий пилом. Це не станеться, якщо своєчасно проводити сервісне обслуговування кліматичного обладнання.

Проблеми та методи їх вирішення
Для кожної моделі прописані умови та правила експлуатації. Їх треба дотримуватись. Якщо кондиціонер включати при негативних вуличних температурах, а він не розрахований на це, може статися наступне:

 • обмерзає трубочка системи дренажу, що відводить, пробка льоду забиває її, а вода, що йде всередину може вивести прилад з ладу;
  нагрівання компресора та нагнітання холодного повітря сприяють утворенню великої кількості конденсату, який при замерзанні утворює льоду;
 • у компресорі промерзає та застигає масло, що призводить до швидкого зношування механізму;
  гідродинамічний удар компресору може завдати холодоагент у рідкому вигляді.


Все це призводить зрештою до дорогого ремонту.

Ще одна серйозна проблема - вихід з ладу компресора. Це відбувається з таких причин:

 • згоріла обмотка двигуна;
 • коротке замикання обмотки;
 • відбулася розгерметизація холодильного корпусу.

* Тільки в останньому випадку ремонт може врятувати 

У двох інших потрібна заміна компресора.

Додати коментар

Залишити коментар

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Актуальні акції та знижки
Разом
Знижки до 10% на комплекс Альпініст + Установка!
Отримати знижку
Знижка
До 5% на заміну хладогену!
Отримати знижку
Актуально
Дизенфекція кондиціонера у подарунок до чистки!
Замовити Чистку
Залишіть заявку
на прорахунок вартості кондиціонера
Надсилаючи заявку Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних
Розрахуйте вартість кондиціонера Вашої мрії зараз!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами за кілька годин