Мульти спліт-система яка ціна? Що краще

Мульти спліт-система яка ціна? Що краще

Мульти спліт-система є кліматичною установкою, призначеною для підтримки в приміщенні заданої комфортної температури повітря. Установка ця складається з кількох внутрішніх блоків різної потужності та конфігурації - касетних, настінних, підлогових та іншого типу кондиціонерів, приєднаних до єдиного зовнішнього блоку. У цьому полягає головна відмінність цих систем від звичайного варіанта спліт системи, в якій кожному внутрішньому блоку відповідає свій зовнішній блок. У цій системі будь-який із внутрішніх кондиціонерів може працювати в автономному режимі, а за потреби можна задати і загальну температуру для кількох приміщень. У таку систему можуть входити від двох до п'яти різних або однотипних кондиціонерів.

мульти спліт-система

Зовнішній блок такої системи перевершує за розмірами та потужністю блоки звичайних спліт систем. Він кріпиться на зовнішній стіні з урахуванням необхідності постійної максимальної вентиляції. Внутрішні частини системи приєднуються щодо нього паралельно. Їх загальна споживана потужність не повинна бути більше потужності зовнішнього блоку, що їх обслуговує. Це - неодмінна умова тривалої та безперебійної роботи спліт системи неінверторного типу. Внутрішні блоки пристрою можуть одночасно працювати тільки на обігрів (у моделях, що передбачають режим обігріву), або тільки на охолодження. Одночасна робота внутрішніх блоків у різних режимах неможлива.

Випускають два типи таких систем – фіксовані та набірні. Для фіксованих або комплектів характерна закінчена комплектація, що має чітко задану кількість внутрішніх пристроїв. Набірні можуть комплектуватися за бажанням замовника. Мульти-спліт системи працюють безшумно, тому що всі звукотворні деталі знаходяться у зовнішньому блоці, що закріплюється на стіні з боку вулиці.

КРАЩІ ВИРОБНИКИ
Досить довгий час визнаними лідерами у виробництві кондиціонерів були американські компанії, але із середини минулого століття провідні позиції перехопили японські фірми. Вони і почали першими випуск спліт та мультисистем. У 1961 році японською компанією Toshiba був запущений у серійне виробництво кондиціонер, що складається з двох блоків – внутрішнього та вуличного. Це зробило процес кондиціонування повітря майже безшумним та дозволило розміщувати внутрішній блок у будь-якому місці приміщення. А в 1969 році компанією Daikin було випущено першу таку систему. Минуло небагато часу, і з'явилися кондиціонери інверторного типу, які швидко здобули ринок. Вже 1998 року 95% систем кондиціонування, що випускаються японськими компаніями, були інверторними.

Сьогодні провідними виробниками таких систем є японські компанії Daikin, Panasonic, Toshiba, Mitsubishi Electric, Hitachi, General Climate. Має великий попит і кліматичне обладнання південнокорейських компаній LG і Samsung. Серед європейських торгових марок можна відзначити німецький концерн AEG та британську компанію Dantex. За океаном також популярні американські торгові марки YORK та McQuay.

ЯК ПРАВИЛЬНО ЗРОБИТИ ВИБІР
Якщо фінансовий бік покупки вас не надто турбує, краще віддати перевагу продукції японських компаній і вибрати, наприклад, мультисистему Mitsubish Electric або Daikin. Це стане гарантією тривалої та безпроблемної експлуатації. Так як подібні системи кондиціювання бувають фіксованими і набірними, вибирати слід виходячи з того, які приміщення будуть обслуговуватися системою. Якщо це кімнати різної площі, краще зупинитися на набірному варіанті.

Велику свободу при виборі внутрішніх блоків та розміщення їх у приміщеннях дає інверторна мультиспліт-система. Вона дозволяє використовувати різні типи кондиціонерів - настінні, касетні, канальні і т.д. До того ж, інверторна система допускає перевищення сумарною потужністю внутрішніх кондиціонерів потужності зовнішнього блоку, що категорично не допускається в звичайних системах.

На користь вибору інверторної системи можна навести ще кілька серйозних аргументів. По-перше, такі системи набагато менш енергоємні, а по-друге, їх відрізняє триваліший термін служби компресора — найважливішої частини системи.

Оскільки придбання мультисистеми потребує серйозних витрат, і бажано, щоб вони були недаремними, краще проконсультуватися з фахівцем та довірити йому розрахунок необхідної потужності та потрібної кількості внутрішніх блоків.

ОСОБЛИВОСТІ УСТАНОВКИ
Безпроблемна експлуатація кліматичної техніки залежить від якості монтажу. Встановлення мульти спліт-системи має здійснюватися досвідченими монтажниками, які мають необхідну кваліфікацію. Особливу увагу слід приділити теплоізоляції повітряних комунікацій.

Під час монтажу слід врахувати деякі нюанси. Наприклад, краще заздалегідь подбати про виведення дренажного трубопроводу. Оптимальним варіантом стане відведення дренажу в каналізаційну систему. Якщо з якоїсь причини це неможливо, то дренажний шланг просто виводять на вулицю.

Також потрібно продумати підігрів дренажного трубопроводу. Це дозволить експлуатувати встановлене кліматичне обладнання навіть у сильні морози, не побоюючись того, що конденсат замерзне. Особливістю монтажу таких систем є і значна (до 75 метрів) довжина магістральних трас, які з'єднують внутрішні блоки із зовнішнім, що також впливає на вартість установки. Ще один ціноутворюючий фактор - кількість використовуваних блоків, а також експлуатаційні особливості устаткування, що монтується, і розташування приміщень, що підключаються до системи.

Додати коментар

Залишити коментар

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Актуальні акції та знижки
Разом
Знижки до 10% на комплекс Альпініст + Установка!
Отримати знижку
Знижка
До 5% на заміну хладогену!
Отримати знижку
Актуально
Дизенфекція кондиціонера у подарунок до чистки!
Замовити Чистку
Залишіть заявку
на прорахунок вартості кондиціонера
Надсилаючи заявку Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних
Розрахуйте вартість кондиціонера Вашої мрії зараз!
Наш менеджер зв'яжеться з Вами за кілька годин